Czy warto się hartować zimnymi prysznicami?

Jeżeli uważasz, że potrzebujesz przygotowania do kąpieli w przeręblu, to spróbuj zimnych prysznicy. Pozwoli Ci to oswoić się z zimną wodą i przyzwyczaić umysł do myśli o lodowatej kąpieli.

Wielu doświadczonych morsów uważa jednak, że zimowe prysznice nie dość, że nie są niezbędne do rozpoczęcia przygody z morsowaniem to są zwyczajnie uciążliwe.

Kąpieli w przeręblu towarzyszą nieopisane emocje. Pozytywne doznania spowodowane falą hormonów tak silnie nastrajają Twój organizm, że zapomina się o zimnie lub po prostu się go nie czuje. Zimny prysznic natomiast to po prostu zimny prysznic i przy nieodpowiednim nastawieniu może zniechęcić do spróbowania zimowej kąpieli na świeżym powietrzu.

Nie brakuje naturalnie zwolenników hartowania się zimnymi prysznicami. W dużej mierze wszystko zostaje jednak w swerze upodobań. Podsumowując, jeżeli masz ochote hartować się zimnymi prysznicami, proszę bardzo. Nie jest to jednak niezbędne do rozpoczęcia przygody z morsowaniem. Nie jeden mors zaczynał z marszu po prostu przychodząc nad jezioro i dołączając do doświadczonych koleżanek i kolegów.

Zrób trzy kroki:otwórz umysł» pokonaj strach» zostań morsem

morsowanie.pl zostań morsem